Ból w plecach i jamy brzusznej podczas schylania się

Witam, od miesiąca mam problem z bolem po prawej stronie pleców przy tych bolach ciężko mi oddychać, a bol przenosi sie do jamy brzusznej, ten bol mam przy pochylaniu sie. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń kręgosłupa ale także skutek chorób przewodu pokarmowego/wątroby. Proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Najpewniej konieczne będzie wykonanie badań obrazowych - w zależności od podejrzewanej przyczyny RTG lub USG.