Ból w podbrzuszu i twardy brzuch w 4 miesiącu ciąży

Bardzo twardy brzuch 4 msc ciąży plus ból w podbrzuszu . Witam , jestem w 4 msc ciazy,mój brzuch jest naprawdę bardzo twardy,nawet jak leże na płasko nic sie nie zmienia czy jest to normalne w tym stadium ?? Do tego czesto bolą mnie jajniki,zazwyczaj wieczorem jak leże , ale ból się regularnie powtarza - ustępuje po 40 min .

Witam. Opisane objawy mogą być subiektywne i nie muszą świadczyć o nieprawidłowym przebiegu ciąży. Aby stwierdzić to w jednoznaczny sposób konieczne jest jednak bezpośrednie badanie lekarskie.