Ból w podbrzuszu, uderzenia gorąca i zawroty głowy po usunięciu nadżerki

Witam. Od kilku dni odczuwam ból w dole brzucha i uderzenia gorąca,a także zawroty głowy. Czy to może być ciążą, cały czas przyjmuję tabletki antykoncepcyjne typu- Logest. Dodam też iż w maju tego roku miałam usuwaną nadżerkę. Czy to może byc nastepstwem po zabiego. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym warto zauważyć, że dolegliwości bólowe nie muszą mieć związku z zawrotami głowy. Skoro regularnie bierze Pani tabletki antykoncepcyjne to ryzyko ciąży jest znikome. Bez wątpienia także opisane objawy nie mają związku z zabiegiem wykonanym w maju. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem, który zbierze wywiad i Panią zbada (głównie jamę brzuszną). Być może konieczne będzie także wykonanie badań dodatkowych.