Ból w podbrzuszu w ciąży i stosowanie progesteronu

Witam, jeśli w ciąży występuje ból w podbrzuszu (niewielki, czasami ) czy należy zacząć zażywać luteinę? Czy progesteron w I trymestrze ciąży (od. ok 6 tygodnia) ma skuteczne działanie ? A jeśli nie to co powinno sie podawać jeśli występuje ból w podbrzuszu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dolegliwości bólowe w okolicy podbrzusza mogą być wskazaniem do stosowania luteiny. O szczegółach sugeruję porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.