Ból w ręce i wynik RM kręgosłupa szyjnego

Witam! Mam 45 lat. od 12 miesięcy odczuwam ból w prawej ręce (okolice łokcia i barku). Wynik RM kręgosłupa szyjnego jest następujący: w rdzeniu szyjnym (odcinek C5-C7) widoczne trzy wrzecionowate przestrzenie płynowe leżące centralnie - najpewniej odcinkowe poszerzenia kanału centralnego o maks. 4,5 mm; poza tym rdzeń szyjny bez uchwytnych zmian ogniskowych o prawidłowej objętości, bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego, inne punkty prawidłowe Bardzo proszę o interpretację wyniku.
45 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból może być wynikiem obecności opisywanych zmian. Możliwe iż powodują one ucisk na struktury nerwowe. Proponuje skonsultować badanie z neurologiem czy neurochirurgiem.