Ból z lewej strony pleców - co może być przyczyną?

Witam. Miesiąc temu zrobiłam sobie podstawowe badania, wszystko było w dobrze, tylko ALT było powiększone o jeden punkt, to zrobiłam sobie usg no i wyszło, że mam stłuszczenie wątroby, ale pani Doktor powiedziała, że trzeba schudnąć i to wszystko. Ja się tym zainteresowałam sama i staram się trzymać dietę odpowiednią dla wątroby itd. Miałam też zrobione zdjęcie odcinka szyjnego kręgosłupa i stwierdzono zwyrodnienie, ale po konsultacji z innym ortopedą stwierdzono, że tkanki miękkie są za bardzo napięte i dlatego odczuwałam ból i kręgi były za proste. Moim problemem teraz jest ból lewej strony pod łopatką, czasem występuje równiez z przodu, pod klatką piersiową, towarzyszy temu czasem ból lewego ramienia i ręki, tak jakby ręka była mniej władna. Ale po paru minutach ręka przestaje boleć, ale w plecach dalej mam ten nieprzyjemny ból. Przechodzi i wraca. Do tego czasami głowa mnie boli w okolicach skroni i z tyłu. Dziękuję za pomoc. beata

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przyczyn podobnych bólów może być bardzo wiele i nie sposób zdiagnozować tej występującej u Pani na odległość.

Opierając się na przedstawionych informacjach można przypuszczać, iż jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn owych dolegliwości mogą być zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz wspomniane zwiększone napięcie mięśni. Warto jednak przeprowadzić diagnostykę, zwłaszcza ze względu na osłabienie jednej z kończyn, choć ono również może wynikać ze wspomnianych zmian.

Pozdrawiam