Ból zęba i pęknięcie po założeniu plomby

1,5 roku temu plombowany ząb przez kilka dni bardzo mnie bolał pulsował później jakoś ból przeszedł po kilku miesiącach dostałam strasznego bólu, widoczne jest jakby pęknięcie na zębie tylny dolny nic nie moge ugryżć odczuwam ból jakby mi ktoś od spodu nożyczki wbijał czasem jak się zapomne i wezme powietrze buzią też boli ból sie nasila kiedy leże jakby jakiś ucisk, wyczytałam z tych objawow które mam że to może być coś z miazgą ? aha i zaplombowany ząb chyba czarnieje pod plombą bo jest szary

Ząb wymaga pilnego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Bezbolesne leczenie na jednej wizycie gwarantuje rozwiązanie problemu. Stana zapalny w kości się zagoi i dolegliwości całkowicie ustąpią. Można spróbować wewnętrznie wybielić przebarwionego zęba aby odzyskał swój pierwotny kolor. Niezbędna jest szybka wizyta w gabinecie, wykonanie zdjęcia RTG i ustalenie planu leczenia.

Witam. Czemu czeka Pani tak długo z bolącym zębem, już półtora roku temu powinna Pani skonsultować czy nic złego się nie dzieje. To, że dowie się Pani że " coś dzieje się z miazgą " nie wyleczy zęba. Proszę jak najszybciej udać się do dentysty. Pozdrawiam Krystyna Pikała