Ból zęba po leczeniu

witam serdecznie Wczoraj byłam u dr.stomatolog robiła mi dolą ósemkę - która stwierdziła że po szkliwie nie było widać że jest tak zepsuty w środku. Nie bolał mnie nigdy.Wierciła aż w końcu zaczęła metalowym przyrządem skrobać. Powiedziała że tak się bawi bo jest lada moment nerw i nie chce się tam dostać. Następnie wsadziła coś brązowego zacisnęła obręczą , zdjęła i po 5 minutach nałożyła wypełnienie. Od wczoraj zero bólu dziś mnie dziwnie boli dokuczliwie. Czy tzn. że trzeba nerwy usunąć???

Witam. Dopóki ząb tylko pobolewa jest nadzieja, że wszystko będzie dobrze ( przy dużych ubytkach jest czasami bolesność po zabiegowa ). Gorzej będzie gdy rozboli porządnie a szczególnie w nocy - wtedy trzeba "wyjąć nerwy". Trzymam kciuki. Pozdrawiam Krystyna Pikała

W przypadku głębokich wypełnień zawsze powinno się podjąć próbę zachowania żywego zęba tak jak to miało miejsce w Pani przypadku. Lekarz opracował ubytek i założył wypełnienie. Po leczeniu może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zęba. W przypadku pojawiania się silnych dolegliwości bólowych samoistnych oraz na nagryzanie, powinna Pani udać się do stomatologa na leczenie kanałowe (usunięcie nerwu).