Ból zęba po założeniu korony ceramicznej

Koronę pełnoceramiczną LaVa załozono mi 3 miesiące temu na prawa brzydką zdrową jedynkę( było zrobione zdjęcie) teraz po tym czasie ząb zaczyna mnie pobolewać ( uczucie szarpania, nadwrażliwości), lekarz dał mi antybiotyk i jak nie pomoże to kazał umówić sie na leczenie kanałowe, wszystko ok, ale boję się że korona zostanie uszkodzona, bądź będzie widać że coś było robionę, proszę o odpowiedz. Dziękuję

Proszę Pani,
jeżeli pojawiają się na nowym zdjęciu (powinno być wykonane) zmiany świadczące o obumarciu zęba to bezwzględnie musi zostać wykonane leczenie kanałowe. Otwarcie zęba przez koronę narusza jej ciągłość, ale wykonywane jest to w miejscu niewidocznym i jest możliwość naprawienia tego w jamie ustnej.
Adam Ziemlewski

Często wykonuję leczenie kanałowe przez korony protetyczne. Praca z mikroskopem zapewnia precyzyjne otwarcie takiego zęba bez znacznego rozwiercania korony. Przez niewielki otwór ząb jest leczony kanałowo. Po leczeniu otwór jest estetycznie zamykany i nie ma śladu że było coś robione.