Ból zęba podczas zakładania plomby

Około dwa miesiące temu miałam założone lekarstwo do zęba, dość głęboko. Przy wyjmowaniu lekarstwa, aby zastąpić go plombą, odczuwałam ból. Dentystka powiedziała, że to z powodu głębokości, na jaką został włożony opatrunek. Po założeniu plomby przez kilka dni bolał mnie ten ząb, gdy nagryzałam nim. Czy to normalne czy ten ząb nadal może być zepsuty?

Pozdrawiam Izabela Sokólska

Witam.
Jeśli ból ustąpił nie ma powodu do niepokoju. Przy głębokiej próchnicy dolegliwości bólowe po założeniu wypełnienia, mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Ból przy nagryzaniu najczęściej jest wynikiem zbyt wysokiej plomby, która w Pani przypadku po kilku dniach się " zgryzła" i problem ustąpił.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Ja również optowałabym przy stwierdzeniu,że z powodu zbyt głębokiego ubytku,miazga zęba została podrażniona.Po 3 miesiącach należałoby sprawdzić żywotność zęba.Zakładam,że przestał boleć

Leczenie stomatologiczne powinno odbywać się całkowicie bezboleśnie w miejscowym znieczuleniu. Gwarantuje to komfort pacjenta podczas leczenia. W przypadku głębokich wypełnień ząb może reagować kilka tygodni po zabiegu. Należy jednak sprawdzić czy nie zostało założone za wysokie wypełnienie i powstaje uraz zgryzowy powodujący dolegliwości bólowe. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią proszę skonsultować się z lekarzem który powinien wykonać kontrolne zdjęcie RTG do oceny stanu kości przy zębie.