Ból zęba przy nacisku i widoczny niewielki stan zapalny

Witam! Opis: Ząb leczony kanałowo, w piątek 26.09 zostały 'zalane' gutaperką kanały bez plomby głównej. Na zdjęciu widoczny niewielki stan zapalny - ząb przy nacisku boli. Ząb przed wypełnieniem gutaperką nie bolał. Jak dalej postępować? Czy czekać na plombę / czy usuwać gutaperke? Dziękuję za informacje.

Witam,
ja bym poczekała, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że ząb się wyciszy, ale dobrze by było aby lekarz zobaczył czy materiał którym zamknięty jest ząb nie jest założony za wysoko.