Ból żeber, częste oddawanie moczu, ból jajników - co to jest?

Drodzy, mam problem. Pewnego dnia zaczęły mnie boleć żebra z lewej strony. Poszłam do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to nadwyrężony mięsień międzyżebrowy i zapisał mi tabletki przeciwbólowe (na receptę). Ból w czasie spożywania tabletek przestał dokuczać, lecz wieczorami znów wracał. Po ok. 5 dniach zaczęła boleć mnie prawa strona podbrzusza tzn. jajniki. Na początku myślałam, że to po prostu jajeczkowanie, ale na ogół taki ból to jedno ukłucie ok. 2 tygodnie przed okresem. Niepokoi mnie to, bo wczoraj chodziłam ciągle do łazienki, a mocz był żółty, taki jak przed samym okresem (spodziewałam się go ok. 9 dnia miesiąca). Bywają chwile, że mieni mi się w oczach i robi mi się słabo, ale nie mdleję... zdarza się, że w ciągu dnia śpię. Współżyję ze swoim chłopakiem od 5 miesięcy, zabezpieczamy się... więc ciążę wykluczam... Czy mogą być to objawy jakiś chorób jelit? Cukrzyca? Z góry dziękuję za odp. (dla mnie to ważne:)).
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Pani opis jest, niestety, niewystarczający, by prawidłowo zinterpretować Pani przypadek i powiedzieć, co Pani może dolegać. Może być to zakażenie układu moczowego, ale też zapalenie wyrostka robaczkowego.

W pierwszej kolejności proponowałabym zgłosić się niezwłocznie do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i uzyskania skierowania na badania. Najważniejsze w tym momencie to badanie ogólne moczu, gdyż bardzo prawdopodobne, że ma Pani zakażeniu układu moczowego. Warto wykonać badania: morfologia krwi, enzymy wątrobowe (AspAT, AlAT), amylaza, lipaza i inne, które lekarz badający uzna za konieczne. Pomocne może być wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej.

W przypadku znacznego nasilenia się dolegliwości bólowych proszę zgłosić się niezwłocznie, nie czekając na wizytę u lekarza rodzinnego, na izbę przyjęć szpitala. Objawy te, niestety, ale mogą sugerować zapalenie wyrostka robaczkowego - ból brzucha, który po pewnym czasie lokalizuje się w prawym podbrzuszu w rzucie wyrostka.

Proszę nie bagatelizować tych objawów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty