Ból zębów leczonych kanałowo

Witam. Miałam dziś leczenie kanałowe zęba, które odbyło się podczas jednej wizyty. Kolejna wizyta to tylko odbudowanie korony. W związku z tym moje pytanie, ponieważ nie wiem jak postępować: 1. Doktor włożył mi w zęba tak coś na zasadzie "cementu", cały ząb jest zabudowany na biało. Czy zwracać na to uwagę, czy to ma się "wykruszyć", czy wręcz przeciwnie? 2. Czy normalnym jest dalszy ból zęba leczonego kanałowo, kiedy zaciskam szczękę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Materiał tymczasowy nie powinien się wykruszać. Musi to być szczelne połączenie aby nie doszło do reinfekcji kanału. Jeżeli wypełnienie tymczasowe się kruszy należy jak najszybciej udać się do stomatologa. Ból po leczeniu kanałowym może się pojawić i jest to rzecz normalna. Z reguły mija po kilku dniach po leczeniu.