Ból zębów przy bieganiu

Ostatnimi czasy zacząłem sporo biegać, lecz przy biegu na otwartych przestrzeniach zaczynają mnie strasznie boleć zęby. Nie dzieje się to przy bieganiu na bieżni dlatego doszło do mnie, że to najprawdopodobniej jest nadwrażliwość zębów. Co byłoby najlepsze do stosowania w takich sytuacjach? Jak i czym szczotkować zęby? Czego unikać i jak długo może trwać 'leczenie'?

Jest to związane z wdychaniem ustami zimnego powietrza które powoduje nadwrażliwość. Prawdopodobnie ma Pan odsłonięte szyjki zębów. Trzeba udać się na konsultację stomatologiczną i wykonać zdjęcie RTG. Leczenie będzie prawdopodobnie dotyczyło pokrycia odsłoniętych szyjek w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ilości szyjek leczenie może odbyć się na jedne - dwóch wizytach. Z domowych sposobów może tymczasowo pomóc zielona pasta elmex w połączeniu z zielonym płynem. Szczoteczki polecam tylko soniczne plilipsa.

Witam. Kluczem do zapobiegania nadwrażliwości jest zapobieganie recesji dziąseł. Aby uniknąć recesji dziąseł, należy unikać używania nadmiernej siły podczas szczotkowania. To również powód ścierania szkliwa zębów. Właściwą kontrolę siły szczotkowania ułatwiają szczoteczki elektryczne. Z preparatów proszę spróbować żel łagodzący do wrażliwych zębów Sesigel lub Green Or żel do zębów znoszący nadwrażliwość. Z past poleciłabym Lacalut Sensitive pasta do zębów wrażliwych. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Prawdopodobnie to nadwrażliwość.Na początku można stosować pasty i płukanki typu Sensitive. Jeżeli nadwrażliwość się nie zmniejszy w ciągu 1-2 tygodni można wykonać fluoryzację w gabinecie lub zastosować inne preparaty zmniejszające dolegliwości.Rezultaty na ogół są po wizycie.