Ból żołądka a wrzody żołądka

Od trzech dni bardzo boli mnie żołądek,uczucie kłucia które po pewnym czasie zmienia się w pieczenie i znów powraca do swojej poprzedniej formy.Przez to mój ZJD się uaktywnia,gdyż bardzo się przejmuje i martwię. Prawdopodobnie mam nerwice i z początku myślałam,że to nerwica żołądka, ale po przeczytaniu co nieco o wrzodach i nadżerkach,mogę być w błędzie. Czytałam że to czasami jest dziedziczne a w tym przypadku moja babcia miała wrzody.Co robić ? Wizytę u normalnego lekarza mam za 4 dni. Co to ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele. począwszy od zatrucia pokarmowego do wrzodów żołądka włącznie. Określenie przyczyny może nastąpić tylko po bezpośrednim badaniu lekarskim. Sądzę, że powinna Pani spokojnie poczekać do wizyty lekarskiej.