Ból żoładka i wzdęcia a zakażenie Helicobacter pylori

Witam, często boli mnie żołądek i mam wzdęcia. Często wydaje mi się, że to przez stres, ale zrobiłam domowy test na obecność Helicobacter pylori i wyszedł pozytywny. Czytałam, że takie testy są mało skuteczne. Czy powinnam udać się do lekarza? Do internisty czy od razu do gastrologa?

Marta Mielniczuk

Wiele osób jest zakażonych Helicobacter Pylori, lecz nie u wszystkich występują objawy zapalenia błony śluzowej żołądka. Pani objawy mogą, lecz nie muszą być związane z obecnością bakterii, sugerowałabym wizytę u internisty, który po zbadaniu i zebraniu wywiadu zadecyduje o dalszym postępowaniu. Być może potrzebna będzie gastroskopia, w trakcie której ogląda się błonę śluzową żołądka i przeprowadza test na obecność H.pylori. Pozdrawiam.