Ból żołądka przed wyjściem z domu i niska samoocena

Witam.Przed każdym wyjściem z domu boli mnie żołądek.Jestem agresywna nie panuje nad swoimi emocjami np przy kłótni przy krytyce.Gdy obca starsza osoba mnie o coś prosi czego ja nie umiem robi mi się słabo i mam ciemno przed oczami.Mam bardzo niską samoocenę nie wierze w siebie ponieważ wiem ze sobie z czymś nie poradzę. Stresuje się praktycznie wszystkim nie umiem sobie z tym poradzić.Czuje się gorsza.Mam lęki przed wyśmianiem i przed duża grupką ludzi. Czy to możne być nerwica ?

Tak, to może być zaburzenie na tle nerwicowym lub osobowościowym z objawami nerwicowymi. Sam termin "nerwica" jest ogolnym terminem, nie jednostką diagnostyczną. Istnieje wiele rodzajów zaburzeń nerwicowych. Musi Pani zostać rzetelnie zdiagnozowana. Proponuję na początek wizytę u specjalisty, który ma kwalifikacje w zakresie psychoterapii. Konieczna może być też wizyta u doświadczonego lekarza psychiatry, gdyż wiele zaburzeń nerwicowych leczy się, łącząc farmakoterapię z psychoterapią. Psychoterapia jest tu elementem niezbędnym, farmakoterapia - w zależności od diagnozy.