Ból żołądka, rozwolnienie i zatwardzenie oraz interpretacja gastroskopii

. od dłuższego czasu boli mnie żołądek przewlekły ból. po posiłku bekanie , rozwolnienie na przemian z zatwardzeniem, czarny kał. Wynik Badania gastroskopi Przełyk i wpust bez zmian . W jeziorku treść wodo jasna. Żołądek podatny na insuflację .W obrębie sklepienia żołądka i w antrum widoczne niewielkie zmiany zapalne. Odźwiernik drożny, ziejący. Opuszka dwunastnicy kształtna , z niewielkimi zmianami zapalnymi. Część poza opuszkowa bez zmian . test urazowy -ujemny
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na stan zapalny żołądka i może to powodować pewne objawy jakie Pani/Pan zgłasza. W badaniu nie uwidoczniono wrzodów oraz większych uszkodzeń błony śluzowej, przez co nadal nie wyjaśnione pozostają ciemne stolec. Zwykle są one wynikiem krwawienia z górnego odcinak przewodu pokarmowego. Polecam aby skonsultować wynik z gastrologiem.