Ból żołądka, szyi i karku, biegunka oraz czerwone plamki na ciele a przyjmowanie leku Nifuroksazyd

Witam, pracuję przy budowie drogi w pełnym słońcu. W poniedziałek w pracy i po pracy bolała mnie głowa, brzuch, miałem nudności i stan podgorączkowy. Udałem się na pogotowie, myślałem, że to udar słoneczny, lekarz zalecił mi posiedzieć w domu dwa dni, mija drugi dzień, a ja nie czuję poprawy. Dziś mam biegunkę, boli mnie szyja, kark, mam stan podgorączkowy cały czas i ból żołądka, dodatkowo pojawiły się jakieś czerwone plamki na ciele.Może to od Nifuroksazydu?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem przegrzania organizmu. Sugeruje wizytę kontrolną u lekarza.