Bolą mnie jajniki - czym może to być spowodowane?

Witam. O kilku dni bolą mnie jajniki, a nie jest to jeszcze czas okresu. Zawsze mnie bolały 3 dni przed okresem, a teraz mnie bolą od ok. tygodnia. Jetem ciekawa przez co tak może się dziać. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból jajników może być związany z zapaleniem przydatków (zakażenie bakteryjne, rzęsistkiem pochwowym, drożdżakiem czy też chlamydiami). Towarzyszy mu wtedy najczęściej podwyższona temperatura ciała i upławy. Inną przyczyną może być endometrioza. Wskazują na nią bóle zaczynające się na kilka dni przed miesiączką. Ból jajnika (zazwyczaj jednego) może być wywołany powstaniem torbieli jajnika lub guza jajnika. Najlepiej by było, gdyby udała się Pani do lekarza.

Pozdrawiam!