Bolą mnie piersi - czy to może być skutek uboczny działania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Jak wcześniej pisałam zażywam tabletki antykoncepcyjne. Dziś biorę ostatnią tabletkę, lecz mój problem polega jeszcze na bolących piersiach. Strasznie mnie bolą. Czy to też może być od tabletek? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki zwykle zmniejszają dolegliwości związane z miesiączką (w tym bóle piersi). Jeśli jednak bolesnośc wystąpiła lub istotnie nasiliła się podczas stosowania tabletek konieczny jest kontakt z lekarzem (tabletki mogą być za taki stan odpowiedzialne).