Boląca i nabrzmiała lewa pierś

Witam doktorze,

zwracam się z problemem, ponieważ dręczy mnie niepokój związany z bólem jednej (lewej) piersi. Od razu dodam, że już umówiłam się na wizytę u mojej Pani Ginekolog, ale to dopiero za dwa tygodnie. Ból zaczął się ok 2 tygodni temu, pierś jest nabrzmiała, widocznie większa od prawej, w dotyku wyczuwam zgrubienia od strony pachy. Ból dotyczy również strony pachy. Czasem nie mogę nawet dotknąć piersi, ponieważ ból jest naprawdę nieznośny. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale dodam, iż pół roku temu zmieniłam pigułki antykoncepcyjne z M***** 21 na Q**** (które zmieniam właśnie na słabsze - Y****). Może to w tym powinnam doszukiwać się powodu bólu, gdyż Q**** to mocne pigułki?

Poza tym mój organizm nie mógł się przystosować do Q**** - plamiłam czasem bez przyczyny. Jeśli będzie Pan tak miły i choć trochę mnie naprowadzi na przyczynę tego bólu będę naprawdę wdzięczna i być może spokojniejsza w oczekiwaniu na wizytę u Ginekologa i badanie USG.

Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam Joanna.

Dzień dobry!

Ból najprawdopodobniej wynika ze stanu zapalnego piersi. Powinna Pani zapisać się czym prędzej na badanie USG piersi i badanie u lekarza. Im szybciej będzie wdrożone leczenie tym szybsze ustąpienie objawów nastąpi.

Z poważaniem