Boląca lewa pierś u nastolatki - czy to coś poważnego?

Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu pobolewa mnie lewa pierś (rano, kiedy wstaję lub jak odwracam się na prawą stronę). Ból nie jest taki mocny, to tak jakby lekkie ukłucie. Lewa pierś jest trochę większa od prawej. Czy to coś poważnego? A może to przez stres? Sama nie wykryłam jako takich guzków.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Bóle piersi u nastolatek są sprawą dość częstą i większości przypadków nie powinny być powodem do niepokoju. Związane jest to z okresem dojrzewania, złożone procesy hormonalne zachodzące w organizmie oraz rozwój piersi. Ból może występować także w związku ze stresem. Aby ustalić przyczynę bólu należy skontaktować się z lekarzem.