Bolące jajniki, sutki i brak okresu - co może być przyczyną?

Mam 17 lat. Okres miewam różny, czasami go mam regularnie, a czasem nie. Ostatni, typowy jak dla mnie okres, miałam na początku października, zaraz po współżyciu. Następnie dwa razy występowało u mnie krwawienie (1-2-dniowe), między tym było ok. 2 tyg. przerwy.

Od pewnego czasu bolą mnie jajniki i sutki, kiedy je dotykam. Co może mi dolegać?
Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Jeżeli jesteś aktywna seksualnie w pierwszej kolejności należy wykonać test ciążowy. Nieregularne, skąpe krwawienia często występują w pierwszych tygodniach ciąży.

W przypadku negatywnego wyniku testu konieczna będzie wizyta u ginekologa. Występowanie krwawień śródcyklicznych zawsze wymaga diagnostyki. Ze względu na Twój młody wiek, nieregularność cykli i objawy, takie jak ból sutków i jajników są prawdopodobną przyczyną Twoich dolegliwości, czyli zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam