Bolące piersi i wyciekająca z nich woda a ciążą

Kochaliśmy się z mężem podczas pierwszego dnia cyklu. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Po 8 dniach zrobił mi się nabrzmiałe i bolące piersi, przy tym przy naciśnięciu wylatuje woda.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Kochaliśmy się z mężem podczas pierwszego dnia cyklu. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Po 8 dniach zrobił mi się nabrzmiałe i bolące piersi, przy tym przy naciśnięciu wylatuje woda.

Witam!

Zajście w ciążę w pierwszy dzień cyklu jest bardzo mało prawdopodobne (cykle musiałby by być bardzo krótkie) - zazwyczaj jest to czas dni niepłodnych. Nawet zakładać możliwość zajścia w ciążę, również upłynął by za krótki czas by się pojawiły opisywane objawy. Natomiast dla rozwiania ostatecznie wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Opisany przez panią wyciek płynu z brodawek wskazuje najprawdopodobniej na mlekotok, dlatego przy negatywnym teście ciążowym, proponuję oznaczenie stężenia prolaktyny i konsultację z ginekologiem. W razie podwyższenia jej poziomu będzie konieczna dalsza diagnostyka.

Więcej na temat: testy ciążowe.
Serdecznie pozdrawiam!