Bolące zgrubienie pod skórą na głowie

Z tyłu głowy po prawej stronie mam guzka jakby czesc kości, nieprzesuwalną, twardą jak kamień, jest ona tam od przynajmniej 5lat jednak ostatnio zaczyna pobolewac (ból który promieniuje jakby do środka) i samo uczucie że ją mam przeszkadza. Również po prawej stronie na połączeniuj karku z szyją mam zgrubienie skórne a za uchem też po P mam na kości wyczuwalną gule. Jestem osłabiona, zmęczona, senna nie wiem czy ma to coś do rzeczy

Witam,
Z opisu trudno wnioskować, jaki charakter mają zmiany skórne na głowie. Proszę jednak tego nie bagatelizować i zgłosić się do dermatologa. On po badaniu oceni, czy zaordynować leczenie, czy potrzebne jest wycięcie zmian (ewentualnie mała biopsja diagnostyczna). Pozdrawiam.