Bóle brzucha, biegunki, zaparcia, ostre skurcze

Od trzech lat cierpię z powodu bólów brzucha występują one na przemian z biegunka i zaparciami towarzysza temu ostre skurcze po lewej stronie brzucha. Ostatnio zachorowałam na zapalenie jelit, lekarz przepisał antybiotyk Po zakończeniu kuracji przez 2tyg było w porządku. Parę dni temu miałam zapalenie przewodu pokarmowego, dostałam kolejny antybiotyk, jednak on nie pomógł Mecze się z ciągłym skurczem po lewej stronie brzucha od żeber w dol Krew mocz kal w normie Mam 20 lat Jakie badania wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki - przede wszystkim USG jamy brzusznej, ale być może nawet badania endoskopowego. Sugerowałabym także wykonanie badania kału w kierunku pasożytów.