Bóle brzucha i mocne skurcze przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, nie miałam biegunki ani nie wymiotowałam. Dzisiaj wezmę 13 tabletkę z trzeciego opakowania. Od tygodnia boli mnie brzuch tak jak zwykle przed okresem. Czasami są to mocne skurcze. Byłam u ginekologa i wszystko jest w porządku. Boję się, że tabletki nie działają czy coś. Jaka może być przyczyna tego bólu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe nie wpływają na skuteczność tabletek. Tym bardziej, jeśli konsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który wykluczył nieprawidłowości.