Bóle brzucha i podwyższony Alat

Witam od kilku tygodni mam bóle po prawej stronie brzucha.Zrobiłam badania wyszło,że mam nieco podwyższony alat.Usg jamy brzusznej prawidłowe.Nie mogę jeść ,bo prawie po wszystkim mamadolegliwościi oczywiście tyje .Ważę 88 kg -wzrost 161. Irena

Ale w jakich zakresach jest to ALAT? Trzeba wiedzieć, że przy otyłości dochodzi do stłuszczenia wątroby co niszczy komórki wątrobowe powodując zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (ASPAT czy ALAT) Myślę, że przy normalizacji wagi ciała dojdzie do wyrównania parametrów wątrobowych i ustąpienia dolegliwości. Wyniki proszę przeanalizować bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.