Bóle brzucha i powiększona śledziona

Mam 37 lata, od jakiegoś czasu mam lekkie bóle jamy brzusznej pojawia się i znia nie nasila się temperatura w normie 36,6 badania USG w normie tylko śledziona powiekszona w osi długiej do 157 mm lekarze u których byłem uspokajali muwiąc że jest powiekszona poniewasz jestem dość wysoki (2,02 cm) badanie krwi i moczu też praktycznie w normie tylko CRP 16,51 mg/l mam wyznaczony nastepne terminy badań tomografie koputerową badanie kolonoskopine lekarze uspokajają ale trzęsę się ze strachu

Lek. Tomasz Budlewski

Powiększenia śledziony na podstawie jednego badania USG jamy brzusznej tak naprawdę nie można stwierdzić. Należy chociażby powtórzyć USG ponieważ przez różnych specjalistów pomiary mogą się różnić. Dlatego naprawdę proszę się uspokoić i poczekać spokojnie do TK/kolonoskopii, które zapewne pozwolą prawidłowo Pana zdiagnozować. Jeśli ponownie w badaniach okaże się, że śledziona jest powiększona powinien Pan zgłosić się do Poradni Hematologicznej celem konsultacji w trybie planowy.