Bóle brzucha i wolny płyn w jamie otrzewnowej - co to oznacza?

Mam 62 lata, od jakiegoś czasu miałam lekkie bóle z lewej strony poniżej pasa. Ostatnio ból się bardzo nasilił i wzrosła temperatura 37.6. Byłam u lekarza, podejrzewa stan zapalny jelita grubego, dostałam tabletki. Biorę je od 2 dni, wczoraj ból się nasilił, poszłam więc do lekarza, który skierował mnie do szpitala na badania w kierunku kamicy (wcześniej miałam kamień w przewodzie moczowym i objawy były podobne). Wszystkie wyniki wyszły pozytywnie, wykluczono kamień, rtg, usg, mocz i krew w normie, jedynie we krwi CPR U-czułe 54.5 mg/l, niepokoi mnie również opis usg - Wolny płyn w jamie otrzewnowej (-) - powiększone węzły chłonne (-) Badanie kolonoskopie mam wyznaczone na koniec stycznia. Wcześniej (10 lat) miałam już robione i wszystko było ok. Miałam również wtedy operacje na hemoroidy. Przy obecnych bólach nie mam biegunki ani specjalnie zaparć. Bardzo się boję, bo mój Tata zmarł w wieku 61 lat na raka narządów wewnętrznych i miał w brzuchu mnóstwo płynu. Proszę o uświadomienie mi jak wygląda moja sytuacja.

Witam,

Podwyższone wykładniki stanu zapalnego-CRP, powiększone węzły chłonne oraz obecność płynu wraz z opisywanymi objawami są niepokojące. Konieczna jest diagnostyka ich przyczyny. Dobrze, że wyznaczono termin kolonoskopii(szkoda tylko, że nie bliższy), do rozważenia też tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy małej. W zależności od uzyskanych wyników lekarz powinien planować dalsze badania ew. konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam