Bóle brzucha, kolka jelitowa, rzadkie wypróżnienia a potrzebne badania

Witam Często miewam świąd odbytu. Dodam, że wypróżniam się dość rzadko, ok. 2-3 razy w tygodniu. Poza tym cierpię dość często na kolki jelitowe lub coś w tym rodzaju. Ból pojawia się po lewej stronie brzucha, na wysokości pępka, przechodzi dopiero po kilku godzinach. w tym czasie brzuch robi się wielki jak balon, zbierają się w nim gazy, a ból jest uciskający, utrudnia mi nawet schylanie się i siadanie. Nasila się zwłaszcza na nocnych zmianach w pracy. Jakie badania wykonać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości świadczą o nieprawidłowościach w obrębie przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.