Bóle brzucha, pleców, piersi i brak okresu – czy to ciąża?

Witam,
od 6 dni spóźnia mi się okres, jednak od 3-4 dni mam bóle pleców, brzucha i temp. 36,5. Stosujemy tylko stosunek przerywany (tylko to ze względów zdrowotnych).

Czy to może być ciąża? Jestem poważnie chora, nie mogę być w ciąży:/
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno mi spekulować na temat szans ciąży, temperatura może wskazywać, że raczej nie, ale należałoby ją ocenić w kontekście wcześniejszych pomiarów przeprowadzonych w ten sam sposób. Niestety temperatura w równie wysokim stopniu zależy od metody i miejsca pomiaru co fazy cyklu. Proszę wykonać test ciążowy.
Należy się Pani „bura” za stosowanie tak zawodnej metody antykoncepcyjnej w sytuacji, gdy ze względów zdrowotnych nie może mieć Pani dzieci. Rozumiem, że pewnie z tych samych względów antykoncepcja hormonalna nie wchodzi w grę.
Proszę jednak pamiętać, że istnieją inne metody, które posiadają daleko wyższą skuteczność niż stosunek przerywany, a które Pani gorąco polecam. W szczególności powinna się Pani zainteresować naturalnymi metodami planowania rodziny, w ramach których nauczy się Pani bardzo dokładnie oznaczać dni płodne.
Pozdrawiam serdecznie!