Bóle brzucha po prawej stronie u 14-latka

Witam serdecznie,mój 14 letni syn skarzy sie na bóle brzucha,po prawej stronie od poniedziałku,boli go tylko jak go w te miejsce uciskam,wczoraj wieczorem zaczeło go tam kuć,kuje go tam caly czas ,na wysokości nizszej od położenia pępka.Bylismy u lekarza,badaniatzn.morfologia i mocz są dobre,usg nic nie wykryło,go tam dalej boli.Proszę o poradę,czy istnieje możliwośc wyrostka robaczkowego,syn ma troche sztywny brzuch,na usg nic nie wyszło,prosze o szybka poradę,w sprawie wyrostka robaczkowego

niestety czasami jest tak,że w badaniach nic nie wychodzi. i trzeba po prostu brzuch badać CODZIENNIE żeby nie przeoczyć zapalenia wyrostka...

Raczej nie ma takowej możliwości, że to zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarz, który badał syna wykluczył to badaniem fizykalnym jak i badania laboratoryjnymi i ultrasonograficznymi. Jeśli byłoby to zapalenie wyrostka robaczkowego na pewno ten stan pogłębiałby się i w przeciągu 4 dni doszłoby do ciężkiego zapalenia otrzewnej co wymagałoby hospitalizacji i pilnej interwencji chirurgicznej. Może te dolegliwości to zwykłe nerwobóle. Jeśli ma Pani wątpliwości trzeba jeszcze raz udać się na kontrolną konsultację bezpośrednio do lekarza.