Bóle brzucha podczas wypróżniania i zaparcia po usunięciu wyrostka robaczkowego

Mój syn w 2012 roku miał usunięcie wyrostka robaczkowego metoda klasyczna. Od 4 lat leczy sie gastro. z powodu zaparć. Od jakiegoś miesiąca ma bóle brzucha podczas wyprozniania i po. Ból w P i L podbrzuszu czasem w pachwinie. Ból podczas ucisku w prawym podbrzuszu. Co to moze być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym momencie warto zgłosić się do lekarza oraz wykonać usg jamy brzusznej.