Bóle brzucha w dole, omdlenie, biegunka i częste oddawanie moczu. Jaka może być przyczyna?

Witam. Syn ma 17 lat, od kilku dni zmagamy się z następującymi objawami: bóle brzucha w dole, mdlenie, biegunka, częste oddawanie moczu, temperatura podwyższona do 37,2. Sprawa ciągnie się już tydzień. Wykonano 2 USG, na pierwszym wyrostek w górnej granicy normy, niepodatny na ucisk, z niewielką ilością wolnego płynu. Drugie USG wykonane 2 dni później wyrostek bez płynu, w normie, nie zmieniony zapalnie. Pozostałe organy zawsze ok. Morfologia RDW-SD 38,8, PDW17,2, MPV 12,4, P-LCR43,9%, %monocytów 10,8 , CRP 1,14, ALT, AST i pozostałe wyniki w normie. Mocz leukocyty 3-5 w polu widzenia, erytrocyty poj. w preparacie, liczne pasma śluzu, bakterie dość liczne, kr szczawianu wapnia nieliczne przejrzystość niezupełna. Proszę o informację czy jest to przypadek do szybkiej interwencji, czy ewentualnie mogę coś podać we własnym zakresie, a następnie udać się do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!

Być może przyczyną dolegliwości syna jest infekcja układu moczowego. Można również myśleć o problemie z przewodem pokarmowym, np pasożytami (w tym lamblie). Jeśli objawy nie ustąpią, lub gdy dołączą do nich inne niepokojące, szybka wizyta lekarska jest nieunikniona. Natomiast w innym przypadku, diagnostykę przeprowadzić można spokojniej. Ważne, by znaleziona została przyczyna zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam!