Bóle brzucha, wymioty, katar i mokry kaszel u dziecka

Witam proszę o poradę , moja 9 letnia córka od 2 dni ma bóle brzucha 1 x wymiotowała ,ma przy tym katar i kaszel mokry , nos zatkany , blada , podsypiają ca , nie gorączkuje ,po wczorajszej wizycie u lekarza dostała eurespal ,który jest już wycofany . nie wiem co robić trzyma dietę , dałam jej smektę i nospę tabl. chlorchinaldin, rok temu przeleczyłyśmy borelioze czy to może być jej nawrót?????

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy wskazują na infekcję. Należy rozrzedzać wydzieliną zwieszając ilość przyjmowanych płynów i podając syrop mukolityczny do godziny 15 w ciągu dnia. Wymioty mogły być spowodowane nadmiernym kaszlem. Jeśli nie może Pani wykupić Eurespalu, proszę udać się do lekarza po inny środek.
Pozdrawiam