Bóle brzuszka

Witam,
jestem w 13 tygodniu ciąży. Wcześniej miałam lekkie bóle brzuszka, później przestało mnie boleć i d 12 tyg. znów zaczął mnie pobolewać. Są to lekkie pobolewania brzuszka, ale codzienne i bóle jajników, znaczy się takie uczucie ciągnięcia przez chwilkę.

Czy to jest coś złego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli bóle nie mają charakteru skurczowego (takiego jak np, podczas miesiączki) i/lub nie towarzyszy krwawienie z dróg rodnych, to nie ma powodów do obaw. Uczucie pociągania w okolicy jajników jest zapewne spowodowane powiększaniem się macicy i ciągnięciem za więzadła, na których jest ona zwieszona. Jest to ból typowo pojawiający się od drugiego trymestru ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!