Bóle głowy po wypadku drogowym

Mam 29 lat i 5 miesięcy. Badanie eeg wykonywane było z powodu napadowych bóli i zawrotów głowy. Bóle pojawiły się około 1,5 miesiąca temu. Przez 2 dni nie mogłam normalnie funkcjonować, po czym nastąpiła znaczna poprawa.   Niestety głowa boli mnie w sposób ciągły, tyle że "lekko". Kilka dni temu napad bólu powtórzył się, trwał ponownie 3 dni, obecnie od 5 dni jestem na silnych lekach przeciwbólowych, które jedynie łagodzą ból. 5 miesięcy temu miałam wypadek komunikacyjny i silne uderzenie w tył głowy (w zagłówek). Spowodowało to na ok. godzinę brak czucia w prawej ręce ale nigdy więcej się to nie powtórzyło. Czy zdarzenie to mogło spowodować nieprawidłowy wynik badania? Opis badania: W zapisie widoczna jest czynność fal alfa 11-12 Hz o ampl do 25 uV, z seriami fal beta. Na tym tle, kilkakrotnie pojawiają się w sposób uogólniony, z przewagą w odprowadzeniach z tylnych części mózgu serie fal 6-9 Hz o ampl. do 40 uV, z pojedynczymi falami ostrymi. RZ - obecna. HW - nasila zmiany, po HW jeden raz pojawia się w sposób napadowy trwająca około 1 sekundę seria fal theta 5-6 Hz o ampl. do 70 uV. Fotostymulacja - bez wyraźnego wpływu na zapis. Orzeczenie: Zapis ze sporadycznie pojawiającymi się niewielkimi zmianami uogólnionymi, z przewagą w tylnych częściach mózgu. Po HW jeden raz zmiany pojawiają się napadowo. Lekarz bardzo wymijająco odpowiadała na pytania dot. wyniku badania i skierowała mnie na rezonans wysokopolowy głowy. Czy wynik badania sugeruje coś poważnego? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Małgorzata
29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nieprawidłowości opisane na podstawie wykonanego badania czynności elektrycznej mózgu mogą mieć związek z wypadkiem, tym bardziej, że najwięcej dotyczy obszaru, w którym nastąpił uraz.
Konieczne jest wykonanie badania obrazowego, które powinno się odbyć zaraz po wypadku.

Pozdrawiam