Bóle głowy po wysiłku

Witam. Mama straszne bóle głowy po wysiłku. Jednak, że nie po zwykłym wysiłku, bo po stosunku, a dokładniej w jego trakcie, bo nie mogę nigdy dokończyć gdyż ból jest tak silny, że padam jak po uderzeniu młotem.   Byłem w szpitalu celem zrobienia wszystkich badań i nic, miałem robione wszelkie badania krwi, moczu, ekg, ekg wysiłkowe, eeg, holter, tomografię głowy , prześwietlenia i kilka innych. Zauważyłem, że zaczęło się to pojawiać dwa lata temu jak rozpocząłem swoją przygodę z grą w sqasha. Ale mimo, że ta gra jest bardzo wyczerpująca i polega na ciągłych zrywach do piłki i wyhamowaniach, to po samej grze nic mi nie jest, czasami biegam i też nic. Tylko podczas stosunku przed szczytowaniem, lub przy podnoszeniu i przenoszeniu bardzo ciężkich przedmiotów. Dodam jeszcze, że mam 33 lata 190 cm i 105 kg i czasami w mniejszym, a czasami większym stopniu ale uprawiam sport. Proszę o pomoc, bo bóle w ostatnich dwóch miesiącach są tak uciążliwe, że trwają po 12 godzin. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Skoro ból pojawia się w takcie współżycia a wyniki wykonanych badań są prawidłowe możliwe, że cierpi Pan na pierwotny ból głowy związany z aktywnością seksualną. W leczeniu wykorzystuje się indometacynę, tryptany, ergotaminę podawane ok. 1 godz. przed stosunkiem. W przypadku częstego występowania można włączyć na stałe propranolol lub diltiazem. W takim bólu rokowanie jest dobre tzn po pewnym czasie ustępuje on, chociaż możliwe są nawroty nawet po wielu latach.