Bóle głowy, szyi, uszu i gardła

Jestem kobietą, mam 25 lat. W maju zeszłego roku wróciłam z rocznego pobytu w Turcji. Od tego czasu, stale odczuwam jakieś dolegliwości. Zaczęło się od krwotocznego zapalenia pęcherza, które leczyłam przez ponad miesiąc. Kilka badań moczu, ostanie badanie, po zakończeniu leczenia wykazało, że się wyleczyłam. Mimo to, co jakiś czas czułam i czuje że te objawy wracają (szczypanie przy oddawaniu moczu). Jak poczuje to sięgam po żurawinę w tabletkach, parę dni wezmę, i jest ok. w czasie jesieni byłam 3 razy chora- objawy przeziębienia. Byłam u lekarza, za każdym razem dostałam ten sam zestaw (nurofen forte, rutinoscorbin, wapno, strepsils- i nakaz leżenia w łóżku), wszystko to czyniłam i brałam, ale po tygodniu/czy dwóch znów zaczynało się od początku. Od tego czasu to cały czas powraca. Codziennie cos mi dolega. Bóle uszów- takie kłucie głęboko w uchu, bóle szyi i karku, dreszcze, bóle głowy. Czasem czuje przyspieszoną akcję serca. iNie wiem czy to, ważne, ale odkąd wróciłam do polski to przytyłam. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Wcześniej nic takiego nie miałam. Jedynie kilka razy do roku przeziębienie i tyle. Jakie badanie powinnam zrobić, i co mi może dolegać. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Diagnostykę opisanych dolegliwości rozpocząć należy od szczegółowego wywiadu lekarskiego-ustalenia dokładnej ich charakterystyki, przebiegu, okoliczności występowania i ustępowania poszczególnych objawów oraz oceny czy są ze sobą powiązane czy niezależne od siebie. Kolejnym etapem jest badanie fizykalne.

Informacje zebrane w ten sposób posłużą lekarzowi do zaplanowania badań i/lub konsultacji specjalistycznych. Opisanym początkowym etapem diagnostyki powinien zając się lekarz rodzinny lub specjalista chorób wewnętrznych-internista.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty