Bóle głowy u dziecka

Pozdrawiam, mam pytanie: moja córka ma 10 lat i od pewnwgo czasu raz na tydzień lub dwa uskarża się na bóle głowy w jej górnej części, trwające kilka minut, o znacznym natężeniu bólowym. Za kilka dni zrobimy tomografię komputerową głowy. Czy mam powody do niepokoju, o czym mogą świadczyć bóle w tym miejscu głowy? Tata

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

Trudno bez osobistego zbadania pacjenta i znajomości historii choroby, postawić rozpoznanie. Ból głowy może mieć podłoże pierwotne lub wtórne. Wyjaśnieniu przybliżonej przycyzny bólu służy właśnie wykonywanie badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa. Badanie potwierdzi bądź wykluczy przyczynę bólu wtórnego do zmian w obrębie mózgowia i zatok. W przypadku wykluczenia takiej przyczyny, lekarz zapewne przeprowadzi diagnostykę pierwotnego bólu głowy, jakim jest np. migrena czy ból napięciowy. Szersze omówienie zagadnienia bólu głowy u dzieci znajdzie Pan na stronie abcmigrena.pl/.