Bóle głowy, wypadanie włosów a morfologia krwi

Proszę mi powiedzieć, czy wyniki są w porządku, badanie krwi wykonywałam kontrolnie, bo co roku choruję na anemię, czasami z niedoboru żelaza, a czasami z braku B12. Odżywiam się zdrowo, nic mi praktycznie nie dolega, oprócz bólu głowy i wypadania włosów, nie piję alkoholu i nie palę MORFOLOGIA : WBC [tys./ul] 5,7 RBC [mln/ul] 4.09 HGB [g/dl] 13.1 HTC [%] 41,2 MCV [fl] 101 MCH [pg] 32 MCHC [g/dl] 31,8 ) PLT [tys./ul] 211 (140-440) MPV [fl] 9,80 (9-13.0) Wit B12 229,6(191-663)

WBC- w normie
RBC- w normie
HGB- w normie
HTC- w normie
MCV- odrobinę podwyższone
MCH- w normie
MCHC- w normie
PLT- w normie
MPV- w normie
wit B12- w normie

Wypadanie włosów może być związane z dietą ubogą w witaminy z grupy B, żelazo, cynk, magnez, wapń. Już niewielki spadek poziomu żelaza (po obfitej miesiączce, bądź przy anemii) może je powodować. Wypadanie włosów może również wiązać się z zaburzoną gospodarką hormonalną (obniżonym poziomem estrogenu i progesteronu) ale może być też efektem stresu i przemęczenia. Należy zmienić dietę oraz styl życia.
Powinna Pani ograniczyć kawę i czarną herbatę, a do dziennego menu wprowadzić soki ze świeżych warzyw i owoców. Należy unikać słodyczy, słodzonych napojów oraz przetworzonych, wysokokalorycznych pokarmów. Posiłki powinny być zbilansowane i dostarczać wszystkie niezbędne składniki. Do produktów które szczególnie zalecam należą: ryby morskie, nabiał, mięso czerwone, jaja, awokado, banany, pestki słonecznika i dyni, pełnoziarniste pieczywo, gruboziarniste kasze.
W ciągu dnia należy wygospdarować chociaż godzinę czasu na relaks: spacer, ćwiczenia, a także na sen i odpoczynek.

Pozdrawiam.