Bóle głowy, zmęczenie i senność. Czy powinnam wykonać rezonans, by ustalić ich przyczynę?

Witam serdecznie. Mam na imię Anna, mam 35 lat. Od kilku tygodni źle się czuję, to znaczy jestem zmeczona, rozdrażniona, nerwowa i cały czas senna, chociaż śpię 7-8 godzin na dobę. Ponadto boli mnie głowa, z tym mam problem od dawna, od kiedy pamiętam zawsze bolała mnie głowa. Dwa lata temu byłam u neurologa, ale stwierdził migrenę i przepisał tabletki, które nie pomogły. Prosiłam o skierowanie na rezonans czy tomografię komputerową, bo może mam jakiegoś guza czy krwiaka (parę lat temu upadłam kilka razy do tyłu na głowę). Nic z tego. Od jakiegoś czasu zapominam się, wszystko muszę zapisywać, bo później nie mogę sobie niczego przypomnieć. Bardzo proszę o radę, co robić. Czy powinnam jednak zrobić rezonans, może nawet prywatnie, od lekarza ciężko czasem dostać skierowanie. Dziękuję za radę. Anna.

Witam,

Przede wszystkim wskazana jest wizyta u lekarza chorób wewnętrznych, który zbierze dokładny wywiad na temat wszystkich doelgliwości, okoliczności występowania, ew. promieniowania, etc. oraz zbada Panią fizykalnie. Właściwie przeprowadzone powyższe czynności pomogą zaplanować diagnostykę, która doprowadzi do trafnej diagnozy.

Pozdrawiam