Bóle jajników, nudności i brak okresu po tabletkach a ciąża

Biorę tabletki od ponad roku, z początkiem lutego zrobiłam przerwę na miesiąc. Nie dostałam okresu z odstawienia. Dodam, że nie zawsze regularnie brałam tabletki, miałam dolegliwości takie jak ostre bóle jajników i nudności. Czy to może być objaw ciąży? Współżyję regularnie i partner zawsze kończy we mnie. Jakie jest prawdopodobienstwo ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brak krwawienia w odpowiednim terminie może być jak najbardziej objawem ciąży, bardziej miarodajnym niż bóle i nudności. Proszę wykonać test ciążowy. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty i nie zażywała Pani jednocześnie leków mogących obniżyć skuteczność pigułek, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.

Pozdrawiam!