Bóle jajników po stosowaniu leków w 8. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 8 tygodniu ciąży. Na moje przykre dolegliwości lekarz przypisał mi Pimafucin globulki. Po zaaplikowaniu jednej tabletki wieczorem, następnego dnia sporadycznie przy niektórych czynnościach bolały mnie jajniki, miejsca intymne oraz czułam się ociężała. Czy pomimo tym skutkom powinnam dalej stosować ten lek? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Każdy lek może u danego pacjenta powodować objawy uczuleniowe. Prawdopodobnie to uczucie napięcia i ciężaru w podbrzuszu temu właśnie odpowiada. Chociaż przy Pimafucynie to b.rzadki objaw. Równie dobrze mogą być to napięcia w podbrzuszu związane z powiększaniem się macicy. Bóle w okolicy kanałów pachwinowych to norma. Warto spróbować ponownie, wtedy będzie Pani pewna, że to właśnie ta przyczyna. Niewielkią drożdżyce warto jednak w ciąży tolerować, jest ona swoistą profilaktyką zakażeń bakteryjnych.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szymanowski

Witam.opisywane przez Panią dolegliwości powinny być konsultowane z lekarzem prowadzącym ciąże.