Bóle karku i głowy po stresujących wydarzeniach

Często kiedy sie czymś zestresuje lub po jakimś wydarzeniu o dużym dla mnie znaczeniu emocjonalnym, bardzo boli mnie prawa strona karku łopatka i głowa (z tylu, rownież po prawej stronie). Dodatkowo mam wrażenie zapchanego nosa. Ból utrzymuje sie zazwyczaj przez 48 godzin. Mija dopiero po dobrze przesłanej nocy. Średnio zdarza sie to co 2-3 tygodnie. Czy powinnam udać sie do neurologa lub innego specjalisty? Dodam ze środki przeciwbólowe np. Paracetamol czy ibuprofen nie pomagają...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane objawy zawsze są związane z przeżyciem negatywnych emocji, sugeruję raczej konsultację ze specjalistą psychologiem. Warto jednak także udać się do specjalisty neurologa w celu wykluczenia organicznego podłoża dolegliwości.