Bóle klatki piersiowej

Wczoraj ok. godziny 12 złapał mnie straszny ból w klatce piersiowej, przez jakieś 2 sekundy nie mogłam złapać oddechu, to było straszne uczucie. Ból w klatce piersiowej zaczął promieniować na plecy. które strasznie mnie uciskały jakby mi ktoś tysiące szpilek wbił w klatkę piersiową. Już mieliśmy dzwonić na pogotowie. lecz po jakiś dwudziestu pięciu minutach poruszania się po mieszkaniu ustało! Co to może być? Czego to są objawy? Pomóżcie, bardzo się boję.

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej maja wiele przyczyn. Mogą być spowodowane  schorzeniami układu oddechowego, krążenia lub też patologiami w obrębie kręgosłupa. Również dolegliwości bólowe w klatce piersiowej występują w chorobach przełyku.
Wymaga Pani wykonania odpowiednich badań. Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na sprecyzowanie źródła Pani dolegliwości oraz co za tym idzie zlecenia odpowiednich badań.

Pozdrawiam