Bóle korzonkowe - proszę o pomoc

Zwracam się z pytaniem: z prześwietlenia rtg wynika, że mam dyskopatię, osteoporozę, zwyrodnienie i skoliozę, natomiast od ponad roku mniej więcej co 3 miesiące mam silne bóle korzonkowe. Obecnie czekam na rezonans magnetyczny. Proszę o poradę - jakie najlepsze dla mnie leczenie powinien zastosować lekarz, aby te bóle korzonkowe tak często się nie pojawiały? W międzyczasie miałam zleconą rehabilitację, tzn. magnetronik, laser, prądy i ćwiczenia, które nie przyniosły żadnego rezultatu. Za każdym razem ból unieruchamia mnie na 2 tygodnie. Jestem już zmęczona i osłabiona tym bólem. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zaproponowanie najbardziej adekwatnego dla Pani leczenia możliwe będzie po uzyskaniu wyniku rezonansu magnetycznego - jest to badanie dużo dokładniejsze niż zwykłe zdjęcie przeglądowe. Dokładne zobrazowanie kregosłupa jest tak ważne, ponieważ pozwala zlokalizowac źródło ucisku na korzeń nerwowy - ucisk ten bowiem odpowiada za Pani dolegliwości. Ucisk może być spowodowany m.in. nieprawidłowym ustawieniem kręgów, wyroślami kostnymi na kręgach tzw. osteofitami, przepukliną etc. Zależnie od przyczyny dobierane są odpowiednie metody leczenia.
Pozdrawiam