Bóle łydek przy stosowaniu Vibin Mini

witam Zażywam tabletki antykoncepcyjne vibin mini, bardzo bolą mnie łydki. Obawiam sie ze mogę mieć zakrzepicę. Aktualnie skończyłam pierwsze pudełko. Zastanawiam sie nad odstawieniem leku, jednak obawiam sie o ryzyko ciąży, ponieważ ostatni stosunek był 26 dnia cyklu ( 26 tabletka) czy istnieje możliwość ciąży czy mogę odstawić już tabletki? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli teraz odstawi Pani tabletki, nie rozpocznie nowego opakowania to ryzyko ciąży zaistnieje. Z Pani objawami proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza, aby wykluczyć zakrzepicę.
Pozdrawiam